31 жовтня 2013 року в НТУУ «КПІ» пройшов традиційний ярмарок професій «КПІ запрошує до співпраці».

Формат його дещо відрізняється від подібних заходів, які зазвичай проводяться лише у стендовому режимі, коли шукачі роботи та їхні потенційні роботодавці спілкуються безпосередньо біля інформаційних дошок відповідних підприємств і, здебільшого, обговорюють лише умови роботи і оплати праці.

Звісно, таке спілкування відбувалося і сьогодні, однак завдання, що їх ставили перед собою організатори, були дещо ширшими, ніж просто звести в одному приміщенні завтрашніх випускників університету з представниками підприємств і організацій. Головною метою було впровадження ефективних форм співпраці НТУУ «КПІ» з підприємствами та організаціями і встановлення міцних, обопільно корисних і цікавих контактів. І не на один лише день ярмарку, а на довгострокову перспективу. Тож ярмарок розпочався з пленарного засідання в залі Вченої ради НТУУ «КПІ». В ньому взяли участь роботодавці, представники керівництва університету, викладачі й, звісно, студенти.

Відкрив засідання перший проректор НТУУ «КПІ» академік НАН України Юрій Якименко. «Наш ярмарок – це, фактично, початок цілого місяця заходів із встановлення і зміцнення контактів університету і наших випускників з роботодавцями, – наголосив він у своєму виступі. – Ми хотіли б, щоб ця співпраця була плідною, щоб вона була організована в кожному нашому підрозділі, на кожному факультеті, на кожній кафедрі. Тому сьогоднішня наша зустріч складатиметься з двох частин. Перша частина присвячується загальним питанням, презентаціям і коротким виступам, які стосуються всіх наших партнерів і факультетів, а друга розпочнеться біля стендів підприємств і наших підрозділів, які виставлено в цьому залі, й продовжиться безпосередньо на факультетах. Ми щиро дякуємо представникам підприємств, які беруть участь у цьому заходів, а їх зареєструвалося 118, і сподіваємося, що наша співпраця в питаннях працевлаштування буде ефективною як сьогодні, так і в наступні роки».

Загальну інформацію про особливості підготовки фахівців у НТУУ «КПІ» та їх працевлаштування дав присутнім заступник першого проректора професор Володимир Тимофеєв. Він повідомив, що останнім часом популярність КПІ серед абітурієнтів невпинно зростає: під час цьогорічної приймальної кампанії середній конкурс за заявами на навчання за держзамовленням становив 7,4 особи на одне місце, тоді як, скажімо в 2008 році він складав 2,31 особи на місце. При цьому середній запит на випускників КПІ серед роботодавців залишається незмінно високим і становить нині 123% від випуску, що дозволяє отримати роботу практично усім, хто закінчує університет. Щоправда, якщо найбільший конкурс за заявами спостерігається на гуманітарні спеціальності університету, а на технічні факультети він зазвичай є нижчим, то при випуску ситуація змінюється кардинально – найзапитанішими на ринку праці є нині саме технічні фахівці, особливо в сфері інформаційних технологій.

Це, до речі, продемонстрували і виступи представників підприємств, які розповідали про характер, умови роботи і перспективи службового зростання молодих фахівців, а також про те, чого саме чекають роботодавці від випускників університету. З огляду на те, що на ярмарок завітали керівники дуже відомих підприємств – а перед учасниками зібрання виступили директор Казенного підприємства спеціального приладобудування «Арсенал» Микола Лихоліт, директор ПАТ «Київенергоремонт» Євген Горобець, заступник директора ПАТ «Рівне-Азот» Сергій Григор’єв, виконавчий директор Асоціації IT-Україна Віктор Валеєв, представники Серійного заводу «Антонов», відомих IT-компаній «EPAM Systems», «Miratech», «Luxoft Україна» та інших підприємств – інформація ця була, як кажуть, «з перших вуст», тобто надзвичайно корисною як для завтрашніх молодих фахівців, так і для викладачів КПІ.

Цікавою була й презентація заступника директора Науково-дослідного центру прикладної соціології «Соціоплюс» НТУУ «КПІ» Ганни Іщенко. Вона розповіла про результати останнього моніторингу якості підготовки випускників КПІ, який з 2008 року проводиться цією організацією. Його респондентами були 785 роботодавців різних галузей, причому застосовувалася кількісно-якісна методологія за суцільного характеру дослідження, тож достовірність даних є вельми високою. З-поміж них звертає на себе увагу факт, що майже 46% роботодавців за їх власною оцінкою нині надзвичайно гостро відчувають потребу в кваліфікованих кадрах, тобто не лише випускники вишів шукають роботу, але й робота шукає їх. Річ лише у тім, що для того, щоб її отримати, молодому фахівцю слід мати певну кваліфікацію і прагнення та вміння навчатися далі. При цьому найбільш бажаними для роботодавців є випускники НТУУ «КПІ», Київського національного університету імені Тараса Шевченка та кількох інших відомих українських ВНЗ.

Після закінчення пленарного засідання ярмарок перейшов у фазу неформального спілкування – спочатку біля стендів інститутів і факультетів НТУУ «КПІ» та підприємств, які взяли в ньому участь, а потім на факультетах, кафедрах і в лабораторіях університету.

Наступний етап заходів щодо працевлаштування старшокурсників і випускників КПІ – за тиждень, на ярмарку вакансій «Робота для тебе – Осінь 2013».

Автор: stephanovych

Джерело інформації: сайт НТУУ”КПІ”

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.